Galerilerde Ara Galerilerde Ara :
Resimleri Oylayın  Resimleri oylamaya başlayın!

SC Galeri > Türkiyenin güçlü kadınları bu evlerde yaşıyor
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80


Çocukların sağlığı için tüm sebza ve meyveler bahçedeki serada yetiştiriliyor. Ekim işleriyle Gülben Ergen, bizzat kendisi ilgileniyor.Küçük bahçeyi anlatırken; “İşin sırrı ailece bu seraya sevgi ve özenle bakmamızda saklı. Burada yetiştirdiklerimizi toplayıp yemek çok keyifli. Hele ki tüketen Atlas olunca... ‘Anneee patlıcanlar büyümüş hadi toplayalım,’ deyince seramızın mahsulleri bize daha da lezzetli geliyor. Bizim seramızda heyecan hiç bitmez. Zamanlama profesörü Mustafa’dır. ‘Ne ne zaman dikilir, ne sıklıkta sulanmalıdır’ iyi bilir. Pespembe çileklerden tutun da, kabak, patlıcan, semizotu, nane, maydanoz ve her türlü acı-tatlı biber var burada.” diyor.

Arkadaşınla Paylaş :
Yorum Yaz
Ad Soyad :

50.17.176.149
Galeriden Açıklamalar
İşte Türkiyenin en ünlü kadınlarının hiç bir detayın unutulmadığı muhteşem evleri...
AJDA PEKKANTürkiyenin gelmiş geşmiş en başarılı isimlerinden biri olan Ajda Pekkan evinin kapılarını ilk kez İnstyle Home dergisine açtı.
Oldukça modern döşenmiş bir ev onunki.Sade ve Uzakdoğu işi mobilyalar dengeli kullanılarak salonda güzel bir armoni yakalanmış.
Aile fotoğrafları ise salonun başköşelerini kapmış gözüküyor.
Ünlü sanatçı yatak odasında dışı ayna kaplı bir gardrop kullanmayı tercih etmiş.
Evin tüm duvarları beyaz. Salonda az ve öz ama zevkli aksesuvarlar dikkat çekiyor.
Salonun baş köşesinde ihtişamıyla göz kamaştıran bir de piyano var.
Ajda Pekkan, yorgun sahne çalışmalarının ardından en büyük zevkinin evinde vakit geçirmek olduğunu söylüyor.
Evin giriş bölümünde büyük cam bir sehpa göze çarpıyor. Sehpanın üzeri şamdanlarla süslenmiş durumda.
Sanatçı evinin bir bölümünü stüdyo olarak kullanıyor.
Ajda Pekkanın banyosunda bulunan jakuziye Türk hamamı edası verilmiş. Banyo aynasının önü sayısız makyaj malzemesi ve aksesuvar ile dolu.
CEYDA DÜVENCİGeçtiğimiz yıl Akgün Otelin hissedarı Engin Akgün ile nikah masasına oturan ceyda Düvenci Beykoz Acarkentte bulunan ve "aşk yuvamız" dediği evinin kapılarını İnstyle Home dergisine açtı.
Düvenci’nin salonunda ilk göze çarpanlar mumlar, melekler ve kedi bibloları oluyor. “Çok seviyorum bu figürleri ve onların eve uğur getirdiğine inanıyorum. Evin içinde, havuzun yanında her yerde görebilirsiniz onları” diyor. Neredeyse evin tüm kapı eşiklerine Michelangelo’nun melek figürleri bezenmiş. “Evi dekore ederken eşim ve ben daha önce yaşadığımız evlerimizden uyumlu olabilecek parçaları bir araya getirmeye çalıştık. Bazılarını marangoza vererek şekillerini değiştirdik” diyor.
İki salon, beş oda ve altı banyodan oluşan toplam 370 m2’lik bu villanın bahçe katında salon, mutfak, misafir banyosu ve bir yardımcı odası bulunuyor. Üstte ise yine mutfak ve geniş salonlu bir kat daha var.
Üçüncü katta eşiyle beraber kullandıkları bir çalışma odası var. İçinde banyosu bulunan yatak odaları ve giyinme odaları da yine bu katta yer alıyor
Bahçedeki ağaç dallarına Bodrum Le Kabbak’dan aldığı kabakları asmış. “Kabaklar bahçeye nostaljik ve romantik bir görünüm katıyor” diyor.
DEMET ŞENER2005 yılında evlenen Demet Şener - İbrahim Kutluay çifti Leventteki 4 katlı villalarının kapılarını InStyle Home dergisine açtı.
Camın önü boydan boya kış bahçesi olarak düşünülmüş.
Evde üç yatak odası var.Turkuvaz çalışma odası da üst katta yer alıyor.
Çalışma odası asma katta konumlanmış. Bu katta iki banyo daha var.
Berna Laçin’in kızı Ada’nın odasındaki duvar kağıtları, La Via Design’dan. Laçin, odayı tasarlarken kızının görüşlerini de almış.
Demet Şener, her bir detayın düşünüldüğü evi için "Evlendiğimiz zaman The Ritz Carlton Otelin rezidansında kalıyorduk. Bu ev de boş duruyordu. İbrahim 10 yıl önce almış ama hiç oturmamıştı. İrem doğunca buraya taşındık. Dekorasyonunu ben yaptım. Burası bizin cennetimiz, huzur kalemiz" diyor....
Katlar arası ahşap merdivenlerin kullanıdığı evin salon bölümünde renk olarak mor ve tonları tercih edilmiş.
Duvarları açık renk olan salonda büyük ve ihtişamlı yemek masası dikkat çekiyor. Masanın hemen arkasında bulunan büfenin üzeri ise aile fotoğrafları ile süslenmiş durumda.
İki çocukları olan çift, evin Ömer ve İreme ait olan kısımlarında da açık renkleri tercih etmiş.
Villanın bahçe bölümünde bir de yüzme havuzu bulunuyor.
SİBEL CANSibel Can, çocukları Engin Can, Melisa ve Emir ile yaşadığı Beykoz Konakları’ndaki evinin kapılarını InStyle Home’a açtı.
Can’ın 1.200 m2’lik dört katlı, geniş bahçeli evinde, sekiz oda, altı banyo ve iki misafir tuvaleti var.
Birkaç kez dekorasyon değişikliği yapan Can, en son içmimar Necibe ve Birol Darcan çiftinden yardım almış.
Ünlü sanatçının yatak odasında pastel renkler hakim.
Sibel Canın sahne kıyafetleri için özel yaptırdığı odada yer alan aksesuvar büfesi bijuteri dükkanını anımsatıyor.
Her köşesi, içinde yaşayanların tarzına, karakterine ve meraklarına uygun olarak şekillendirilen evin en dikkat çeken yanlarından biri de hamamı. Misafir banyosunu hamama dönüştüren şarkıcı, “Hamam bu evde şarttı. Tenimin pürüzsüz, sıkı ve gergin olmasının sırrını, çocukluğumdan beri var olan bu hamam ritüeline borçluyum. Tabii bir de masaj ve yoga var” diye konuştu.
Sibel Can da bir çok ünlü gibi evin duvarları için açık rengi tercih etmiş.
Evin giriş katında yer alan salonda antika mobilyalar hakim.
Yemek odasında kullanılan mobilyalar ise koyu renkli.
İki kütüphanesi olan Can, dergiye verdiği röportajda ayrıca “Kuantum olumlama üzerine kitaplar okuyorum bu aralar” dedi ve inançlı biri olduğundan, dua etmeden bir gün dahi geçirmediğinden bahsetti.
Hiç bir detayın unutulmadığı lüks evin oturma odasında büyük bir şömine var.
Katlararsı geçişte ahşap merdivenler kullanılmış.
Her daim bakımlı olmayı başaran Sibel Can, kendisine özel bir de makyaj odası tasarlatmış.
Evin her köşesinde aile fotoğrafları yerini almış durumda.
Beyaz rengin hakim olduğu mutfakta yemek masasının hemen yanıbaşında yer alan plazma Tv dikkat çekiyor.
Evin bahçe kısmı dört mevsime uygun olarak tasarlanmış.
Berna Laçin (39) ve eşi Tolga Eşiz (39), kızları Ada (7,5) ile bu eve bir yıl önce taşınmış. Ama evi iki yıl önce satın almışlar.
380 m²’lik tripleks ev, geniş yeşil bir bahçeye, oradan da havuza açılıyor.
Giriş katında içinde banyosu olan bir odası, misafir tuvaleti, salonu ve büyük bir mutfağı var.
BERNA LAÇİNBerna Laçin’in Kandilli’deki evi renkli aksesuvarlarla dolu. “Gösterişli ve göz alıcı şeyler tam bana göre” diyen oyuncu, bir biblo dükkanı kadar zengin ve eğlenceli hale getirdiği evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.
Evde her köşeyi iyi değerlendirmiş Laçin. Birkaç değişiklik de yapmış: “Kapılar değişti ve beyaz lake yapıldı. Banyolar pratik ve steril gözükecek şekilde yenilendi. Üst kat odaları beyaz ahşap parke ile döşendi.” Çini taşı estetik bulduğu için girişte ve mutfakta görmek istemiş. “Buraya, ‘iki ucu delik ev’ diyorum” diye konuşuyor
Laçin “Kızım dört duvarını farklı kağıtla kaplatmak istedi. ‘Öyle şey olur mu?’ derken bir baktık en karakterli odalardan biri onunki olmuş.” diyor.
Evde toplam dört banyo bulunuyor.Banyoların her birine ayrı bir özen gösterilmiş.
Modern ve antika parçaları bir arada kullanmayı seviyor ünlü oyuncu: “Antika parçalara çok meraklıyım. Ama süs gibi durmamalı öyle.” Çukurcuma’daki İstanbul Antik’ten Mertay sık ziyaret ettiği adreslerden. Orta sehpanın ve yemek masasının üzerindeki aksesuvarlar salonuna altın ışıltısı katmayı iyi başarmış. “Altın rengini seviyorum. Apliklerin gövdesini de sırf bu yüzden altın kaplama yaptırdım” diyor.
BURCU ESMERSOYSpor spikeri Burcu Esmersoy, İtalyan eşi Massimo Cusimano’dan boşandıktan sonra kendine Emirgan’da yeni bir düzen kurdu.Kendisine huzur verdiğini söylediği Emirgan’daki evinin kapılarını InStyle Home dergisine açan Esmersoy, “O kadar çok ev değiştirdim ki, sayısını unuttum. Buraya geleli de bir ay oldu. Küçücük bir yer ama bana yetiyor” dedi.
90 m2’lik, iki oda, salon, mutfak ve banyodan oluşan bu kare şeklindeki daireye taşınması, evi tutmasından iki ay sonra gerçekleşmiş.
Modern tarzda dekore edilen evde mimar Murat Akkuş’tan yardım almış.Esmersoy, yazın gelmesini iple çekiyor. Balkona bir oturma grubu bile koymuş şimdiden. “Yazın evdeysem, balkonda vakit geçirmek istiyorum, buranın kapısını da pek kapatmayacağım. Bu eve ilk geldiğimde denizden eve esen iyot kokusu beni büyülemişti” diyor.
DOLUNAY SOYSERTInStyle Home dergisi,Dolunay Soysert’i evinde görüntüledi . O ve eşi Sinan Tuzcu’nun buraya taşınmalarının üzerinden üç yıl geçmiş.
Üç katlı kutu gibi küçük bu evin her katı 40 metrekareden oluşuyor.
Girişte açık mutfak, kare bir salon, ikinci katta kedi odası, yanında bir soyunma bölümü, banyo ve çiftin yatak odası var. En üst katta ise küçük bir terasa açılan çalışma odası olarak düşünülmüş bölüm yer alıyor.
“Mutfağının biraz büyük olmasını isterdim. Balkonda yazın arkadaşlarla barbekü keyfi yaparız. O zaman dışarı çıkmamıza gerek kalmıyor” diye belirtiyor Soysert
Evin dekorasyonunu mimar Murat Güllü’ye yaptırmış çift.
Evdeki objelerin çoğu, sevdiği tarzı rahatlıkla bulduğunu söylediği Mudo Concept, Decorium ve Beymen Home gibi mağazalardan alınmış
Bu ev onlara şimdilik yetiyor. Hatta “bileziğim” dediği İran kedisi Haşmet’in bile odası var üst katta
Salonun girişinde yer alan büfede çiftin fotoğrafları yer alıyor.
“Burayı ilkin bembeyaza boyatmak istedim. Ama büyük bir hataymış. Ben her şeyi deneme yanılma yöntemiyle öğrenenlerdenim zaten” diye gülerek anlatıyor Dolunay Soysert evini...
DOĞA RUTKAYDoğa Rutkay, Fulyadaki evini InStyle Home dergisine açtı.
Salon, iki oda, bir banyo ve açık mutfaktan oluşan 165 m2’lik bu evi, Doğa Rutkay’ın annesi Nuran Duru görüp beğenmiş.Fulya’da geçtiğimiz yıllarda inşa edilen bir rezidansın en üst katında yer alan daire, metrekare olarak da binadaki diğer standart dairelerden daha büyük.
Genç oyuncu iş dışındaki zamanlarda evde vakit geçirmekten keyif aldığını söylüyor, “Bu ev içeri girdiğim anda bana nasıl huzur veriyor bilemezsiniz” diye de ekliyor. Mutfakta yemekle uğraşırken, televizyonu hep açık oluyormuş.
Rutkay için Beagle cinsi köpeği Poker, evdeki en büyük neşe kaynağı.
ESİN MORALIOĞLUEsin Moralıoğlu, iki yıldır evli olduğu eşi İshak Ceritle yaşadığı Türkbükündeki evinde, InStyle Home dergisini ağırladı
Moralıoğlu, özenle dekore ettiği bu şık evde son derece mutlu bir yaşam sürdürdüğünü söylüyor.
Evin hemen her bölümünde çiftin fotoğrafları var.
Eski manken evini anlatırken "Ev benim için nefes alabileceğim yer olmalı. Burası hareketin içinde olduğu kadar huzurlu ve sessiz aynı zamanda" diyor.
GÜLBEN ERGENGülben Ergen ve Mustafa Erdoğan çifti Bahçeköy’deki dört katlı orman evlerinin kapılarını İnstyle Home dergisine açtı.
Gülben Ergen ve Mustafa Erdoğan, Bahçeköy’e 3,5 yıl önce taşınmış. “Mustafa da ben de doğa içinde yaşamayı seviyoruz” diyen Ergen, evi inşaat halindeyken aldıklarını söyledi.
Gülben Ergen ve Mustafa Erdoğan çifti evlerinin bir yıl süren dekorasyonunu beraber yapmışlar. Evin en alt katında iki depo, yardımcı odaları ve Ergen’e ait bir makyaj odası bulunuyor.
Ana girişteki antreden salona geçiliyor. Mutfak ve misafir tuvaleti bu katta. Üç kanada ayrılan salon; yemek odası, oturma bölümü ve Mustafa Erdoğan’ın çalışma odasından oluşuyor. Üst katta, ebeveyn yatak odası ile beraber ortak bir kullanım alanına açılan toplam dört oda var. Bunlardan biri misafir odası, diğer iki oda ise Atlas ve ikizlere ayrılmış.
Çocukların sağlığı için tüm sebza ve meyveler bahçedeki serada yetiştiriliyor. Ekim işleriyle Gülben Ergen, bizzat kendisi ilgileniyor.Küçük bahçeyi anlatırken; “İşin sırrı ailece bu seraya sevgi ve özenle bakmamızda saklı. Burada yetiştirdiklerimizi toplayıp yemek çok keyifli. Hele ki tüketen Atlas olunca... ‘Anneee patlıcanlar büyümüş hadi toplayalım,’ deyince seramızın mahsulleri bize daha da lezzetli geliyor. Bizim seramızda heyecan hiç bitmez. Zamanlama profesörü Mustafa’dır. ‘Ne ne zaman dikilir, ne sıklıkta sulanmalıdır’ iyi bilir. Pespembe çileklerden tutun da, kabak, patlıcan, semizotu, nane, maydanoz ve her türlü acı-tatlı biber var burada.” diyor.
TUĞÇE GÜDERUğur Karas ve Tuğçe Güder çifti Yalovadaki Masal Köyünde bulunan evlerinin kapısını Ev-Bahçe dergisi için araladı.
Rüya evde kullanılan malzemelerin hepsi doğal... Ev, toprak yapısı sayesinde yazları serin, kışlarıysa sıcak oluyor. Duvarların nefes alabilmesi en önemli özelliklerinden.
Kalpli panjurlar, sandalyeler, deve kuşu yumurtalarından ışıklandırmalar, dere taşlarıyla süslü duvarlar... “Nasıl, nereden aklınıza geldi bunca şey Uğur Bey?” diye sorunca, içinden geldiğini ve hepsini baştan sona kendisinin tasarladığını anlatıyor. Evin içindeki her bir parça ekolojik yapısıyla tamamen uyumlu ve çoğu da sahibinin marifetli ellerinden çıkma...
Bahçe işlerinden Tuğçe Güder sorumlu, tüm sebze ve meyveleri kendisi yetiştiriyor.
Evin banyo kısmında yer alan lovabo bile ahşap...
RSS RSS
RSS Nedir, Nasıl Kullanılır?
Feed Reader Kullanımı
Rastgele
Galatasaray:3 Hacettepe:1
Galatasaray:3 Hacettepe:1

En garip casus silahları!
En garip casus silahları!

05 Haziran 2006
05 Haziran 2006

28 Haziran 2006
28 Haziran 2006

En Beğenilen Galeriler
Dünyanın yükü onların omuzlarında!Dünyanın yükü onların omuzlarında!
Düşük belin azizliğiDüşük belin azizliği
02 Temmuz 200702 Temmuz 2007
02 Nisan 200702 Nisan 2007
02 Ağustos 200602 Ağustos 2006
01 Mayıs 200601 Mayıs 2006
01 Mart 200601 Mart 2006
"Zararlıları seviyorum"
"World Press Photo" ödülleri belli oldu
"Güzelliğim azalıyor"

RSS
sibel kekilli