Galerilerde Ara Galerilerde Ara :
Resimleri Oylayın  Resimleri oylamaya başlayın!

SC Galeri > Şimdi ne yapıyorlar?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Şebnem ve Atilla, yarışmadan sonra da defalarca basına konu oldu. Önce kendilerine vaadedilen evi alamadıkları ileri sürüldü. Sonra da Şebneme dadadan telefon sapığı yüzünden haber oldular. İddialara göre yarışma süresince kendisine SMS ile destek veren bir kadın izleyici daha sonra Şebnem Algana sürekli "Haram olsun sana attığım SMSler, niye Tanjuyla evlenmedin" mesajları göndermeye başlamıştı.

Bir dönem Türkiyenin gecesini gündüzünü işgal eden Şebnem ve Atilla cephesinden uzun süredir yeni bir haber gelmiyor...Arkadaşınla Paylaş :
Yorum Yaz
Ad Soyad :

54.204.64.152
Galeriden Açıklamalar

Takvimler 2000li yılların başlarını gösterirken TV ekranlarında o güne kadar eşine rastlanmayan bir furya başladı: Evlilik yarışmaları... Başlangıçta sadece gelin ve damat adayları vardı kameranın önünde. Sonra damat adaylarının anneleri de katıldı...

24 saat kameraların gözetlediği" evlerde birbirlerini tanıyıp yuva kurmaya çalışıyordu genç insanlar. Katılımcılarına milyarlık evler, çil çil altınlar vaad eden bu yarışmalar milyonları ekran başına çiviledi kelimenin tam anlamıyla. Saatlerce süren yayınlar sırasında gelin ve damat adaylarının destekçileri arasında haraketli tartışmalar yaşandı. Katılanlar kısa süre için de olsa şöhretin keyfini çıkardılar.

Son örneği Yabancı Gelin ile yaşanan bu furyanın ekrandaki ömrü tamamlandı. Ekranın son 10 yıllık tarihine damga vuran evlilik yarışmalarının yarattığı "şöhret"leri bir hatırlayalım ve bugün neler yaptıklarına bir bakalım istedik


TVde yayınlanan Biri Bizi Gözetliyor benzeri yarışma programlarının ilki Ben Evleniyorumdu...

Elbette bu yarışmanın en çok ilgi gören katılımcılarından biri de sonunda ipi göğüsleyen Şebnem Algan...


Dokunmak niye bu kadar güzel diyen Algan, önce yarışmacılardan Tanju ile yakınlaştı. Sonra yarışmanın bitimine iki hafta kala onunla arası bozulunca Atilla Aslan ile yakınlaştı.


Çift yarışmayı birincilikle bitirdi ve görkemli bir düğünle evlendi. Bir süre sonra da Alara adını verdikleri bir bebekleri oldu...


Şebnem ve Atilla, yarışmadan sonra da defalarca basına konu oldu. Önce kendilerine vaadedilen evi alamadıkları ileri sürüldü. Sonra da Şebneme dadadan telefon sapığı yüzünden haber oldular. İddialara göre yarışma süresince kendisine SMS ile destek veren bir kadın izleyici daha sonra Şebnem Algana sürekli "Haram olsun sana attığım SMSler, niye Tanjuyla evlenmedin" mesajları göndermeye başlamıştı.

Bir dönem Türkiyenin gecesini gündüzünü işgal eden Şebnem ve Atilla cephesinden uzun süredir yeni bir haber gelmiyor...


Yarışma sonuçlanmadan önce Şebnem Alganın daha önce yakınlaştığı Tanju ile yarışmanın bir diğer gözde gelin adayı Nazan Erdoğan arasındaki konuşma da skandal yaratmış ve haftalarca konuşulmuştu.

Kameralar tarafından sürekli gözlenen evde Tanju, Nazana "Biz zaten yarışmayı kaybettik. Sana da Kaanın skandallarından sonra oy gelmez. Gel birikte Şebnemin işini bitirelim. O buradan evlenerek çıkarsa deli olurum, ölürüm" demişti. Ancak Nazan Kaanı sevdiğini söyleyip Tanjunun bu teklifini reddetmişti.


Ben Evleniyorum yarışmasının en çok dikkat çeken çiftlerinden biri de Nazan Erdoğan ile Kaan Taşdelenler oldu.


İlk yarışmanın ilgiyle izlenmesinden sonra devamı da geldi: Biz Evleniyoruz...


Bu yarışmanın gözdeleri ise Tülin Koca ile Caner Toygar oldu


Önce evlenmeye karar vermişti çift. Ama daha sonra yarışmaya gelen ve Kaanın Kanadada bir kadınla evli olduğunu otaya çıkaran mektuptan sonra bu kararlarından vazgeçtiler.

İkisi de yarışmadan sonra yaptıkları röportajda asıl amaçlarının şöhrete ulaşmak olduğunu dolaylı da olsa itiraf ettiler. Nazan "Albüm yapmak istiyorum, kamera önünü sevdim" dedi. Ancak bu çiftin ünü de saman alevi gibi oldu.


Aynı yarışmanın ilk elenen ama buna rağmen yine de adından en çok söz ettiren katılımcılarından biri Uğur Keklikti.

Yarışmada Gökhan Yoldaş ile yakınlaşan ama daha ilk hafta elenen Keklik daha sonra yaptığı bir röportajda "Böyle bir şey hayal ediyordum. Çocukluğumdan beri insanlar beni tanısın, sevsin, beğensin isterim. Televoleyi falan izlediğimde "Ben de orada olabilir miyim acaba?" diye düşünüyordum. Şimdi dışarıda yürürken Uğur diye sesleniyorlar, imza istiyorlar. Çok hoşuma gidiyor" demişti.


Önce birbirlerine yakınlaştılar hatta herkes evleneceklerine kesin gözüyle bakıyordu ama beklenen olmadı. Tülin ile Canerin evlenmesi kelimenin tam anlamıyla bir memleket meselesi oldu...


Yarışma bitti Tülin ile Caner evlenemediler ama her ikisi de bu sabun köpüğü şöhretin keyfini sonuna kadar çıkardı. Tülin Koca, çeşitli programlara konuk oldu.. Ancak Tülin Kocadan gelen son haber Eskişehirdeki köyüne döndüğü yolundaydı.


Ama en çok kendinden söz ettiren Caner Toygar oldu. Bir dönem kısa süren bir dizi serüveni yaşadı...


Sabah kuşağında yayınlanan çeşitli programlara katıldı. Kafasında bardak kırmak da dahil bir çok ilginç performans sergiledi ekranlarda.


Bir de albüm çıkardı Caner ama bir türlü beklediği şöhnete kavuşamadı. Son gelen haberlere göre hayatını taksi şoförlüğü yaparak kazanıyordu. Uzun süredir sesi soluğu çıkmıyor


Evlenme yarışmalarının bir sonraki etabında işe damat adaylarının anneleri de dahil oldu. Bu kez yarışmanın adı Size Anne Diyebilir miyimdi. Amaçları kendilerine eş seçen oğullarına yardımcı olmaktı... Bu şekilde yarışma daha bir hareketlendi


Elbette bu yarışma da birbirinden ilginç katılımcılar cardı ve tabi ki ardı arkası kesilmeyen skandallar.

Yarışmanın en çok konuşulan olaylarından biri Billur adlı gelin adayının diskalifiye edilmesi oldu. Genç yarışmacıyı evden atılmaya götüren olayın fitilini bir ara yakınlaştığı Gökhanın Öznur adlı bir başka yarışmacıya ilgi duyması ateşledi. İki gelin adayı tartışymaya başladı. Sonunda Billur, önce Öznura bardak fırlattı sonra da fenalaştı. Evdeki bu tartışma Billurun diskalifiye edilmesiyle sonuçlandı.


Aynı yarışmanın renkli simalarından biri de Kontes lakaplı Belma Hanımdı. Eski bir devlet memuru olan Belma Aksu, giydiği ilginç şapkaları ve yanından hiç ayırmadığı köpeğiyle en az gelin adayları kadar ilgi çekti.


Belma Aksunun oğlu Gökhan ise kelimenin tam anlamıyla annesinin karizmasının gölgesinde kaldı. Bir ara Billurla bir ara da Öznur ile bir ara da Seval ile yakınlaştı.


Size Anne Diyebilir miyimin en çok tartışma çıkaran katılımcılarından biri de Sabri Bilal oldu... Yarışmanın en iddialı damat adaylarından biriydi Sabri. İktisat Fakültesi mezunuydu ve o dönemde işsizdi.


Sabri Bilal, yarışmada istediğini bulamadı. Ama yarışmanın bitiminden yıllar sonra annesi Günay Hanım, gazetelerin üçüncü sayfalarında bambaşka bir iddiayla haber oldu. Gelen haberlere göre Günay Hanım, Çınarcıktaki evinde eşi Abdülaziz Beyi göğsünden bıçaklamakla suçlanıyordu. Günay Hanımdan daha sonra ses- seda çıkmadı.


Size Anne Diyebilir miyimin en ilginç katılımcıları Volkan ve Gürkan Yalım adlı ikiz kardeşlerdi


Anneleri ile birlikte Size Anne Diyebilir miyim evine giren ikizlerden Volkan yarışmayı birinci olarak bitirdi


Volkan Aysel Erzincanlı ile dünyaevine girmeye hazırlanırken ikizi Gürkandan da mutlu haber geldi. O da yarışmadaki gelin adaylarından Selma Uzun ile evlenmeye karar verdi

Ayselin arkadaşlarıyla iddiaya girep Volkanın ayaklarını leğende yıkadığı anı ise yarışmaya damgasını vurdu. Hatta bir çok kişi Volkan ile Ayselin yarışmayı kazanmasında bu görüntülerin çok etkisi olduğunu ileri sürdü.


Aysel ile Volkan yarışmanın sonunda 100 bin dolar değerinde lüks bir ev, 25 milyarlık bir otomobil, 15 bin TL maaşla 1 yıllık iş anlaşması kazandı. Ayrıca her iki gelin ile kayınvalide de elleri boş ayrılmadı Size Anne Diyebilir miyim evinden. Kayınvalide Müjgan Ersavaşır, evden çıkarken 393, Aysel Erzincanlı 264, Selma Uzun 173, Makbule Yüksel ise 110 Cumhuriyet altını kazandı


Gelin- kaynana ve damat yarışmalarının bir başka örneği de Gelin Olur musundu. Damat adaylarının anneleriyle katıldığı bu yarışmaya da Semra Türk ile yıldızının bir türlü barışmadığı gelin adayı Sinem Umaş damgasını vurdu


Güzelliği ile Semra Hanımın oğlu Atanın kalbini çalan Sinemi kayınvalide adayı bir türlü benimseyemedi.


Semra Hanımın oğluna "Aşık olursan ben sana söylerim" demesi uzun süre hem eleştiri hem espri konusu yapıldı


Yarışmayı Sinem Umaş kazandı. Ama evden gelinlikle değil hatırı sayılır bir altın ve parayla ayrıldı


Semra Hanım bir süre TV programlarında sunuculuk yaptı. Ama şöhreti kısa sürde. İşin en trajik yanı da oğlu Atayı uyuşturucu yüzünden kaybetmesi oldu.


Evlenme programlarının bir başka versiyonu olan Bir Prens Aranıyor da katılanlara pek de uğurlu gelmedi. Yarışmanın en çok dikkat çeken isimlerinden biri olan Kader, rakibine kemerle saldırdığı için diskalifiye edilmişti. Daha sonra da polise hakaret etmekle suçlanarak gazetelerin üçüncü sayfalarına haber oldu


Kameralarla dolu bir evde eş arayan insanların hayatını ekrana taşıyan yarışmalardan biri de Hayaller Gerçek Oluyordu. Bu yarışmadan da bir evlilik çıkmıştı ama beklendiği gibi değil


Damat ve gelin adayları ile kayınvalidelerin katıldığı yarışmayı, gelin adaylarından Nagihan Erdem birincilikle bitirdi. Evdeki hiç bir damat adayı ile evlenmeyen Nagihan, ödül olarak verilen altınları alarak memleketi Konya’ya döndü.

Yarışmada kayınvalideler arasında birinci olan Remziye Sıdal’ın oğlu Gökhan Sıdal ise bir başka gelin adayı Sermin Yıldız ile evlendi. Ancak evlilikleri beklendiği gibi sonsuza kadar sürmedi. Sıdal ile Yıldız şiddetli geçimsizlik yüzünden bir yıl sonra boşandı.


Yabancı Gelin ise yine damat adaylarının anneleriyle birlikte kaıldığı ancak bu kez gelin adaylarının yabancı kökenli olduğu bir yarışmaydı


Bu yarışmanın evinde de kavgalar tartışmalar eksik olmadı. Gelinler Türk olmadığı için kimi zaman kültürel çatışmalar da yaşandı.


Yarışma sonucunda Halim ve Gelusa çifti ipi göğüsledi. Çift, 100 bin liranın sahibi oldu.


Halkın birincisi Lorraine de hatırı sayılır miktarda altın ile ayrıldı yarışmadan


RSS RSS
RSS Nedir, Nasıl Kullanılır?
Feed Reader Kullanımı
Rastgele
22 Şubat 2007
22 Şubat 2007

Gençlerbirliği: 1 - Beşiktaş: 2 (07.03.2008)
Gençlerbirliği: 1 - Beşiktaş: 2  (07.03.2008)

Nice 85 yıllara
Nice 85 yıllara

1 milyon kişi yollarda
1 milyon kişi yollarda

En Beğenilen Galeriler
02 Şubat 200602 Şubat 2006
02 Ocak 200602 Ocak 2006
02 Mart 200602 Mart 2006
02 Ekim 200702 Ekim 2007
02 Ağustos 200702 Ağustos 2007
01 Şubat 200701 Şubat 2007
01 Şubat 200601 Şubat 2006
01 Mart 200701 Mart 2007
"Çektirdiğim en seksi fotoğraflar"
"Çak bir beşlik"

RSS
sibel kekilli