Galerilerde Ara Galerilerde Ara :
Resimleri Oylayın  Resimleri oylamaya başlayın!

SC Galeri > 80lerin seksi Yeşilçam yıldızları
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62


Onlar Yeşilçamın 1980li yıllarına damga vuran yıldızlardı. Kimi güzellik yarışmalarından kimi podyumlardan kameralar karşısına geçti. Ortak noktaları bazı meslektaşlarından daha cüretkar olmalarıydı. Bazıları artık devrini tamamlayıp köşesine çekildi bazıları da hala şöhretler kasabasında yaşamını sürdürüyor. İşte 1980lerin en seksi Yeşilçam yıldızları.

Arkadaşınla Paylaş :
Yorum Yaz
Ad Soyad :

23.20.34.25
Galeriden Açıklamalar
Onlar Yeşilçamın 1980li yıllarına damga vuran yıldızlardı. Kimi güzellik yarışmalarından kimi podyumlardan kameralar karşısına geçti. Ortak noktaları bazı meslektaşlarından daha cüretkar olmalarıydı. Bazıları artık devrini tamamlayıp köşesine çekildi bazıları da hala şöhretler kasabasında yaşamını sürdürüyor. İşte 1980lerin en seksi Yeşilçam yıldızları.
AHU TUĞBA

Gerçek adı Tuğba Çetin olan yıldız 1963 İstanbul doğumlu.

Arnavutköy Amerikan Kız Koleji mezunu olan Tuğba ilk filmini 13 yaşındayken çevirdi.
Bir süre ara verdikten sonra 1981 yılında yeniden sinemaya döndü. 100e yakın filmde rol aldı.
Son olarak 2006da Meçhule Gidenler için kamera karşısına geçti.
Ahu Tuğba son olarak bir kaç ay önce bu pozlarıyla gündeme gelmişti.
BANU ALKAN

1958 yılında eski Yugoslavyada Dubrovnikte doğdu. Gerçek adı Hırvatça "Yaban Gülü" anlamına gelen Remka Rebroyna olan Banu Alkan’ın, marangoz bir babanın beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

Ailesiyle birlikte 1966 yılında Dubrovnikten Balıkesir Edremite göç etti. Ailece Türk vatandaşı olup "Alkan" soyadını aldılar ve Remka, "Banu" oldu. Sonra İstanbula taşınarak Kartal’a yerleştiler.
Banu Alkan 1989 yılında çektiği son filminden sonra uzun bir süre ortada görünmedi. 1998 yılında, “Neremi” adlı bir albüm çıkartarak gündeme oturdu. Oyuncunun şarkısı, sesi ve yorumu uzun süre eleştirildi ve ilgi odağı oldu.
Kartal Maltepe Lisesinde başladığını öğrenimine lise 2.nci sınıfta ara verdi. Gençliğinde rüyalarını süsleyen mankenliğe 16 yaşında LCC kurslarına giderek başladı ve Aydan Adan-Füsun Özben Mankenlik Ajansı’nın kadrosuna girerek bazı reklam filmlerinde rol aldı.
Alkan, 17 yaşındayken evli ve zengin bir işadamı olan Gürbüz Hanif’le birlikte olmaya başladı. 20 yıla yakın süren bu ilişki, Hanif’e kanser teşhisi konmasından kısa bir süre sonra ölmesiyle sona erdi. Alkan bu 20 yıl boyunca oldukça rahat bir hayat yaşamıştı.
Alkan, 2001 yılında “Tuzu Kurular” ve 2005 yılında da “Kızma Birader” isimli televizyon dizilerinde oynadı. Banu Alkan, 1975 – 1989 yılları arasında çektiği filmlerle de, çıkardığı albümle de adından sürekli söz ettirmeyi başaran bir isimdir. Alkan Yeşilçamın Afroditi olarak anılıyor.
SERPİL ÇAKMAKLI

1962 Eskişehir doğumlu olan Çakmaklı, Alkanın en büyük rakibiydi. Gerçek adı Şener Oönmez olan Çakmaklı, liseyi bitirdikten sonra bir dönem mankenlik yaptı.

"İçimizden Birileri" adlı TV filminde ufak bir rol aldı.
"Devlet Kuşu" filmiyle oyunculuğa başladı.
Sahnelerde solistlik de yapan Çakmaklı 2000 yılında kendi adını taşıyan bir de albüm çıkardı.
Yılanların Öcü, Bir Pazar Günü, Acı Gerçekler, 14 Numara gibi sinema filmleriyle "Alçaktan Uçan Güvercin" adlı TV dizisinde oynadı.
Bir dönem Yalçın Dümer ile yaptığı evlilik ve ardından gelen boşanmayla da gündemdeydi. Çakmaklı şu sıralar kameraların uzağında sakin bir yaşam sürdürüyor.
HARİKA AVCI

O da adını değiştiren ünlülerden. Gerçek adı Nermin olan Avcı, ortaokuldan sonra okumayı bıraktı.

Bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlayan Avcının yaşamı henüz 14 yaşındayken aşk ile ilk tanıştığında değişti. Avcının ilk aşkı işadamı Dikran Masisti.
Avcının özel yaşamındaki fırtınalar sonraki dönemde de dinmez.
Sinema filmlerinde ve TV dizilerinde oynayan Avcı, bir dönem şarkıcılık da yaptı.
Son olarak erkek kardeşiyle olan tartışmalarıyla basının gündemine gelmişti.
SEVTAP PARMAN

1962 doğumlu olan Parman, bir dönem mankenlik yaptı.

Erkekçe dergisine verdiği pozlarla ünlü olan Parman bayan popo olarak anılmaya başlandı.
Yaprak Dökümü, Issızlığın Ortası gibi TV dizileri ile Paramparça, Çağdaş Bir Köle, Sis gibi sinema filmlerinde rol aldı. Bir dönem şarkıcılık da yaptı. Gösterişli fiziğiyle dikkat çeken Parman yaşadığı aşklarla da magazin basınının gündeminde kalmıştı uzun süre.
OYA AYDOĞAN

1957 İstanbul doğumlu olan Aydoğan bir süre St. Pulcherie Fransız okulunda okudu. Liseyi St. Michelde bitirdi.

1976 yılında Türkiye Güzeli seçilince de kariyerinin yönü belirlendi.
1976da sinemaya başlayan Aydoğan 1980li yıllarda sahnelerde de boy gösterdi.
Bülent Ersoyun yasaklı günlerinde onu esktralara götürerek destek verdi.
Evdeki Yabancı, Denizin Kanı, Pembe Patikler, Fırat gibi dizilerde ve çok sayıda sinema filminde rol aldı.
Aydoğan son olarak Bez Bebek adlı dizide rol almıştı.
BAHAR ÖZTAN

1952 doğumlu oln Öztan sinemaya 1972 yılında Mahkum filmle başladı.

1991 yılına kadar onlarca filmde rol alan Öztan; gamzeleri ve bebeksi yüzüyle Yeşilçamın 80li yıllarda sevilen yıldızlarından biriydi.
90lı yılların başında bir mimara evlenip Bodruma yerleşti. Burada bir kreş açan Öztan, bu süre içinde sinemadan da uzak kaldı. 2007 yılında ise Aşk Kapıyı Çalınca adlı filmle yeniden kamera karşısına geçti.
YAPRAK ÖZDEMİROĞLU

1963 Ankara doğumlu olan Özdemiroğlu, ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlunun kızı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunu olan Özdemiroğlu, profesyonel oyunculuğa tiyatro sahnesinde başladı.
1981 yılında Yeşilçama geçti. Güzel ve kusursuz fiziğiyle dikkat çeken Özdemiroğlu, çok sayıda filmde rol aldı.
Bir dönem müzisyen İskender Paydaş ile evli olan Özdemiroğlu son olarak 2002de Kumsaldaki İzlerde rol aldı.
HÜLYA AVŞAR

Yeşilçamın taçsız kraliçesi Hülya Avşar, 1963 Edremit doğumlu.

Onun kaderini değiştiren katıldığı 1982 Türkiye güzellik yarışması oldu. Önce kraliçe seçildi. Ancak daha önce evlenip boşandığı ortaya çıkınca tacı elinden alındı.
Ama bu tatsız olay onu bugünlere kadar taşıyan yolun başlangıcı oldu. 1983te başrollerini Fikret Hakan ve Salih Güney ile paylaştığı Haram ile sinemaya başladı.
Hülya Avşar 1980li yılların sonlarından günümüze kadar magazin gündeminden hiç düşmedi.
Aşkları, evliliği, boşanması, çocuğu, tenis tutkusu, özel yaşamının tüm ayrıntılarıyla deyim yerindeyse kariyerinden daha fazla gündeme geldi.
MÜJDE AR

1954 doğumlu. Asıl adı Kamile Suat Ebrem olan sanatçı, söz yazarı Aysel Gürelin kızı.

Türk televizyonlarının ilk yerli dizisi Aşk-ı Memnudaki "Bihter" rolu ile şöhret oldu.
Bikinisiyle denizden kameralara doğru koştuğu kolonya reklamı ile de Türkiyenin popüler kültür hafızasında unutulmaz bir yer edindi. Müjde Ar, 30 yılı aşkın sanat hayatında Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Halit Refiğ, Nejat Saydam, Kartal Tibet, Ertem Eğilmez, Şerif Gören, Sinan Çetin, Ömer Kavur, Başar Sabuncu, Mustafa Altıoklar ve Serdar Akar gibi yönetmenlerin filmlerinde rol aldı
Son olarak NTVde yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol programında görev aldı.
SİBEL TURNAGÖL

16 yaşında mankenliğe başlayan Sibel Turnagöl, kısa bir süre sonra mankenler kraliçesi seçildi. Sanatçı, Alinur Velidedeoğlu’nun çektiği ‘‘Pelikan’’ kalemleri reklam filminde oynadıktan sonra Şerif Gören yönetiminde Kadir İnanır’la başrolünü paylaştığı ‘‘Sen Türkülerini Söyle’’ filmiyle beyazperdeye adım attı.

Erken yaşta efsane oyuncu Sadri Alışıkın oğlu Kerem Alışık ile dühyaevine giren Turnagölün evliliği uzun sürmedi. Turnagöl geçtiğimiz sezon bir TV programı ile ekrana geldi.
RSS RSS
RSS Nedir, Nasıl Kullanılır?
Feed Reader Kullanımı
Rastgele
Festivalde boğa dehşeti
Festivalde boğa dehşeti

Gizlenmeye çalıştı ama
Gizlenmeye çalıştı ama

Ukrayna Moda Haftası
Ukrayna Moda Haftası

Jessica Simpson
Jessica Simpson

En Beğenilen Galeriler
Düşük belin azizliğiDüşük belin azizliği
Dünyanın yükü onların omuzlarında!Dünyanın yükü onların omuzlarında!
01 Ağustos 200601 Ağustos 2006
"Sevişmeyi bilmiyor!"
"Seksi reklam sattırır"
"Sadece daha fazla seks"
"Kalçalarımla gurur duyuyorum"
"Fahişe gibi giyinen kadınlar"
"Evet o fotoğraf bana ait!"
"Elbiselerimi kaybettim"

RSS
sibel kekilli